0216 540 24 30             info@wallarti.com             Bayi Girişi              IR

İthal Duvar Kağıtları

İthal Duvar Kağıtları

Son yıllarda dekorasyonda kullanılan duvar kağıtları renk ve desenleri ile göz kamaştırıcı etki sağlıyorlar. Yalnız duvar kağıdı döşerken dikkat edilmesi gereken, küçük odalarda az desenli ya da sade kullanmaktır.

Duvar kağıdı döşerken dikkat edilecekler;

Duvar kağıdında gösterişli etki desenli ve çiçekliler ile verilir. Bu nedenle renk ve desen seçimi çok önemlidir. Desenli kağıtlar, odaya kendine has bir tarz ve canlılık verecektir. Fakat, desenli duvar kağıdı döşenen bir odada dekorasyon yapmak işleri zorlaştırır. Çok detay içeren desenli kağıtlar yüzünden mobilya ve aksesuarlarda sade davranmak zorunda kalabilirsiniz.

Desenli duvar kağıdı seçimi yaparken odanın metrekaresine göre davranmak gereklidir. İri veya üç boyutlu seçilen kağıtlar odayı dağınık ve dar gösterebilir. Küçük bir odaya seçim yapıyorsanız, desenleri birbirinden ayrı ve desenleri az olan modellere yönelin. Veya, kendinden dokulu olanları seçin.

Seçtiğiniz ve beğendiğiniz duvar kağıdı parlak tonlardaysa, mobilyalarda ve aksesuarlar grubunda tek olarak bu tonu kullanın, kalan kısımlarda ise nötr tonlara kayın. Böylece renk dengesi kurulmuş olur. İddialı tonlarda, tek bir duvara uygulanacak duvar kağıdı ile odaya derinlik de verebilirsiniz.

Çiçekli seçilen duvar kağıtlarında işiniz daha da kolaylaşmaktadır. Çünkü, çiçekli duvar kağıdı uyguladığınız bir alanda mobilyaları istediğiniz renk uygulayabilir, halıları çiçekli kullanabilirsiniz. Üstelik, çiçekli duvar kağıtları evlere daha samimi bir etki verirler.